POWER – zakończenie staży w Niemczech

2019-12-04 00:00
POWER – zakończenie staży w Niemczech

bez-tytulu.png

Uczniowie Technikum Żywienia oraz Technikum Logistycznego zakończyli 4-tygodniowe (03.11.– 30.11.2019r) staże zawodowe w Niemczech.

Organizację praktyk zawodowych w Niemczech koordynowała firma Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH.

Praktykanci zdobywali doświadczenie zawodowe pracując w kuchniach i restauracjach hotelowych oraz w magazynach centrum logistycznego. Każdy dzień przynosił nowe wyzwania oraz możliwość doskonalenia języka niemieckiego w rozmowach z niemieckim personelem.

Tydzień na praktyce to pięć dni pracy oraz dwa dni wolnego, które można było przeznaczyć na odpoczynek, relaks, zwiedzanie miasta i okolic. Technicy żywienia korzystali z atrakcji proponowanych przez hotel, z basenów, kręgielni, siłowni. Logistycy spędzali czas wolny zwiedzając miasto Eisenach i wędrując szlakami turystycznymi w lasach turyńskich.

Niemieccy przedsiębiorcy wysoko ocenili przygotowanie naszych uczniów do pracy w zawodzie, umiejętność pracy w zespole, obsługę gości w restauracji, kulturę osobistą oraz zaangażowanie i odpowiedzialne podejście do obowiązków.

Każdy uczestnik projektu został oceniony indywidualnie według systemu ECVET za wykonane podczas praktyk czynności. Jako potwierdzenie ukończenia staży zawodowych uczniowie otrzymają certyfikaty od firmy SHW oraz dokumenty Europass-Mobilność oraz Europass-Paszport Językowy.

Praktykanci otrzymają od szkoły dyplomy uczestnictwa w projekcie POWER 2018 na zasadach Erasmus+ z logo projektu i szkoły.

Miejsca praktyk:

Bad Wildungen - Göbels`s Hotel Aquavita