.: KONKURS INFORMATYCZNY

 

terminarz 2008r.     finał 2007r.   finał 2006r.        foto 2006r.       finał 2005r.      zadania

 

 

Czwarta edycja Konkursu Umiejętności Informatycznych
dla uczniów klas trzecich gimnazjum.

Konkurs organizowany jest w dwóch etapach.                      Regulamin

I etap – szkolny organizowany jest w szkole macierzystej i przeprowadzony przez nauczyciela informatyki. Kryteria wyłonienia finalistów etapu szkolnego ustala nauczyciel informatyki w porozumieniu z dyrektorem. Udział w konkursie jest dobrowolny. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są telefonicznie (tel. 67 90 005), drogą elektroniczną (bn108@wojnicz.edu.pl) bądź pisemnie na adres szkoły

II etap - finał w ZSEiGŻ w Wojniczu przeprowadzony zostanie w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu.

Obowiązują zagadnienia przewidziane programem nauczania dla gimnazjum, a w szczególności:

  • Zasady pracy w środowisku WINDOWS

  • Porządkowanie własnych plików i innych zasobów komputera

  • Budowa komputera i sieci komputerowej

  • Komunikacja z użyciem narzędzi informatycznych

  • Edytor tekstu WORD

  • Arkusz kalkulacyjny EXCEL

  • Tworzenie stron internetowych – podstawy

  • Usługi internetowe

  • Programy do tworzenia prezentacji

  • Społeczne, etyczne i ekonomiczne aspekty informatyki

            Za zajęcie pierwszych trzech miejsc w II etapie – finałowym organizatorzy przewidują cenne nagrody rzeczowe. Wszyscy biorący udział otrzymują wyróżnienia w postaci dyplomów.

Równolegle z konkursem informatycznym zorganizowane zostaną zawody z wiadomości o SKOK, w których mogą uczestniczyć uczniowie i nauczyciele. Przewidziane są bardzo cenne nagrody.