Mlodzież ZSLiT w Wojniczu współorganizuje gminne uroczystości uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystości 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęto uroczystą Mszą Św. za ojczyznę w Kolegiacie Wojnickiej. Następnie w uroczystym przemarszu wszyscy uczestnicy udali się pod Pomnik Niepodległości. Uczniowie klas wojskowych odpowiedzialni byli za ceremoniał wojskowy a w szczególności podniesienie flagi państwowej na maszt.

Przedstawiciele władz gminnych, organizacji społecznych, szkół i mieszkańców Wojnicza złożyli kwiaty pod pomnikiem. Uroczystość zakończył występ wojnickiej orkiestry, montaż słowno-muzyczny dzieci ze szkoły podstawowej.

Uczniowie w mundurach wojskowych i czerwonych beretach godnie reprezentowali szkołę za co zostali wyróżnieni słowami podziękowania wyrażonymi przez Burmistrza Wojnicza.