PITSTOP – WYŚCIG PO BEZPIECZEŃSTWO

Dzięki współpracy naszej szkoły z firmą Mytnik miało u nas miejsce nietuzinkowe wydarzenie. Pan Łukasz Ryś, doradca i konsultant techniczny, gospodarz programu TVN Turbo pt. „Projekt warsztat” poprowadził nietypową lekcję, która miała na celu szerzenie świadomości młodzieży w kwestii wpływu stanu technicznego samochodów na bezpieczeństwo drogowe.

Lekcja miała formę interaktywną, zgodnie z którą uczniowie byli częścią wyjątkowego wyścigu po bezpieczeństwo. W trakcie połączonej z ćwiczeniami prelekcji uczniowie w nieszablonowy sposób zapoznali się z policyjnymi statystykami dotyczącymi bezpieczeństwa, typowali i rozpoznawali najważniejsze elementy samochodu, których kondycję mogą zdiagnozować samodzielnie przed każdą podróżą oraz zamieniali się w mechaników samochodowych podczas pracy zespołowej :)

Do tej pory interaktywne warsztaty zorganizowane zostały już m.in. w Katowicach, Nowym Sączu, Nowym Targu oraz w Szamotułach, gdzie spotkały się z mega pozytywnym odbiorem oraz żywym zainteresowaniem :)
Organizatorami akcji są firma Mytnik oraz marka ProfiAuto, zaś patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Krakowska, Dziennik Zachodni oraz serwis Nasze Miasto :)

W tej niezwykłej lekcji, oprócz uczniów ZSLiT w Wojniczu, wzięli również udział uczniowie z okolicznych gimnazjów: Wojnicza, Grabna, Biadolin Radłowskich i Wierzchosławic.)
Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni prezentami od firmy ProfiAuto, wolnym wstępem na targi motoryzacyjne w Chorzowie oraz bezpłatną kontrolą samochodu podczas imprezy PITSTOP 16-go czerwca w Tarnowie!!! 

Serdecznie dziękujemy za to wyjątkowe doświadczenie