Uczniowie klas mundurowych na terenie koszar 6 Batalionu

Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam

służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej,

bronić jej niepodległości i granic.

Stać na straży Konstytucji,

strzec honoru żołnierza polskiego,

sztandaru wojskowego bronić.

Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie,

krwi własnej ani życia nie szczędzić.

Tak mi dopomóż Bóg.”

W dniu 09 lutego  br. uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w uroczystości podczas której 116 elewów służby przygotowawczej złożyło przysięgę wojskową. Przysięga wojskowa to chwila , w której kandydaci stali się żołnierzami.

Sztandar Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu dumnie powiewał podczas uroczystości
a zgodnie z przyjętym zwyczajem dowódca jednostki ppłk Marcin Malinowski  podczas przemarszu oddał mu honor.

Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów, na czele, której przemaszerowała kompania honorowa pod dowództwem kpt. Dariusza KARWATA. Oprawę uroczystości uświetniła obecność niezawodnej Orkiestry Wojskowej Garnizonu Kraków.

Po zakończeniu uroczystości, uczniowie mieli możliwość obejrzeć sprzęt na wyposażeniu 6 Batalionu.
Dla wszystkich była to chwila wyjątkowa.