Wręczenie Europass

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych
w Wojniczu było dniem, podczas którego wręczono dokumenty Europass Mobilność grupie uczniów, która wzięła udział w praktykach zawodowych na terenie Niemiec.

Projekt Erasmus+ w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu pt „Mobilność zawodowa – praktyka i międzynarodowa nauka” skierowany jest do uczniów klas technikum logistycznego, technikum żywienia, technikum hotelarskiego, technikum architektury krajobrazu i ZSZ kucharz.
Do tej pory w ramach tego działania praktyki zawodowe w turyńskich hotelach i centrach logistycznych ukończyło 20 uczniów. Jest to pierwszy z dwóch lat projektu, którego wartość wynosi ponad 87 000 EUR.

Na uroczyste zakończenie roku szkolnego zaproszeni zostali przedstawiciele  firmy partnerskiej Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH doktor Manfred Müller oraz pani Katarzyna Suchocka, których przywitała koordynator projektu Pani Agnieszka Kapek. Uczestnicy praktyk otrzymali dokumenty Europass Mobilność w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim i Certyfikaty ukończenia stażu w języku niemieckim.

W swoim wystąpieniu doktor Manfred Müller podkreślił, że oceny z odbytych praktyk uzyskane przez uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu są ocenami najwyższymi, co świadczy
o dobrym przygotowaniu uczniów do projektu oraz ich świadomości uczestnictwa w projekcie międzynarodowym. Serdeczne gratulujemy uczniom, którzy wzięli udział w projekcie!