Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Warsztaty edukacyjne 22-26.09.2021

2021-09-27 00:00
Warsztaty edukacyjne 22-26.09.2021

Warsztaty edukacyjne dla uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu  odbyły się w terminie 22 -26 września 2021 roku na terenie małopolskich  wyższych uczelni takich jak: Uniwersytet  Jagielloński   i Uniwersytet   Rolniczy  w Krakowie  oraz Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. W zajęciach brało 26 uczniów z naszej szkoły, uczestnicząc w różnych obszarach tematycznych.

Zajęcia grupy biologicznej odbywały się na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Tematyka związana była z funkcjonowaniem motyli na Ziemi oraz ich uwarunkowaniami genetycznymi .Oprócz tego uczestnicy warsztatów brali udział w zajęciach antropologii  , ekologii ,biochemii ,preparatyki ,zoologii oraz  entomologii. Warsztaty  wzbogacone były wycieczkami do: Muzeum Żywych Motyli, Ogrodu Botanicznego i Krakowskiego ZOO. Grupa ,której zajęcia odbywała na Uniwersytecie Rolniczym dodatkowo zwiedzała Krakowski Rynek.

Uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach rozwijających  umiejętności pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy na UJ w Krakowie oprócz wykładów  z dziedziny prawa pracy ,zwiedzali  Wawel, Rynek Krakowski oraz brali udział w grze miejskiej  i debacie oxfordzkiej.

Z kolei grupa  informatyków uczestniczyła w zajęciach na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej .Podczas zajęć uczniowie  uczyli się  programowania obiektowego  oraz obsługi programu QGIS  . Dodatkowo  uczestniczyli w wycieczce na Renesansowy Zamek w Suchej Beskidzkiej oraz zwiedzali Sanktuarium Pasyjno -Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Zobacz galerię