Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Warsztaty edukacyjne 26-28.11.2021

2021-11-30 00:00
Warsztaty edukacyjne 26-28.11.2021

Warsztaty edukacyjne dla uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu  odbyły się w terminie 26-28 listopada 2021 roku na terenie małopolskich wyższych uczelni takich jak: Uniwersytecie   Jagiellońskim, Akademii Górniczo -Hutniczej, Akademia Ekonomiczna w Krakowie   oraz Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. W zajęciach brało 43 uczniów z naszej szkoły, uczestnicząc w różnych obszarach tematycznych. Podczas warsztatów wszyscy uczniowie mieli zagwarantowany bezpłatnie przejazd, pełne wyżywienie, udział w zajęciach oraz dodatkowo zwiedzanie obiektów w miejscu zamieszkania.

Uczestnikami zajęć z obszaru informatyka w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej byli uczniowie technikum informatycznego, poligrafii oraz liceum ogólnokształcącego. Podczas zajęć uczniowie uczyli się programowania obiektowego oraz obsługi programu QGIS. Dodatkowo uczestniczyli w wycieczce na Renesansowy Zamek w Suchej Beskidzkiej. Druga grupa, która brała udział na krakowskim AGH, pogłębiała wiedzę z programowania oraz zwiedzała Stare Miasto.

Zajęcia grupy biologicznej odbywały się na Wydziale Biologii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Tematyka związana była z funkcjonowaniem motyli na Ziemi oraz ich uwarunkowaniami genetycznymi. Oprócz tego uczestnicy warsztatów brali udział w zajęciach, antropologii, ekologii, biochemii, preparatyki, zoologii oraz entomologii. Warsztaty wzbogacone były wycieczkami do: Muzeum Żywych Motyli, Ogrodu Botanicznego oraz dodatkowo uczestnicy zwiedzali Krakowski Rynek.

Uczniowie, którzy uczestniczyli w zajęciach z nauk społecznych na Wydziale Prawa UJ w Krakowie oprócz wykładów z dziedziny prawa pracy, mieli możliwość obejrzenia sali rozpraw oraz zwiedzali Wawel, Rynek Krakowski a także brali udział w grze miejskiej i debacie oxfordzkiej.

Kolejną grupą stanowili uczniowie technikum żywienia, którzy brali udział w zajęciach z przedsiębiorczości na UE w Krakowie. Zajęcia obejmowały zagadnienia z optymalnego wykorzystania własnego czasu a także, w jaki sposób należy stawiać sobie cele w życiu, aby udało się je zrealizować. Ta grupa również zwiedzała zabytki Krakowa.

Zobacz galerię