Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Kółko Żeglarskie „BARKA”

2021-12-10 00:00
Kółko Żeglarskie „BARKA”

Odkrywamy pasję - żeglarstwo! Wypływamy na głębię! Zdobywamy nowe umiejętności i  kompetencje. Bierzemy ster w nasze ręce. Uczymy się sztuki żeglowania, odpowiedzialności, współpracy w grupie, koordynacji,  współdziałania, budujemy relacje, tworzymy więzi, przyjaźnie, śpiewamy szanty w pięknych okolicznościach przyrody, słuchając szumu wiatru, fal... 

A tak wspominamy ten czas na wodzie. Jesienną porą odbyliśmy dwa rejsy na Jeziorze Rożnowskim. Piękna pogoda, ciepło, dobry humor, jedzenie sprzyjały integracji. Wypłynęliśmy z Portu Znamirowice do przystani Gródek nad Dunajcem. Załoga po szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej i bhp, rozpoczęła zajęcia na jachcie Tango 780 Sport „Jędrula”. Uczyliśmy się prac bosmańskich, wiązania węzłów,  komend, trymowania żagli, obsługi silnika, sterowania oraz manewrów na żaglach i silniku. Dopłynęliśmy do Gródka nad Dunajcem. Zacumowaliśmy jacht i spędziliśmy piękne chwile na rozmowie i wspólnym jedzeniu. Przed zachodem słońca powróciliśmy do Portu Znamirowice.

Dziękujemy załodze za wspólny czas spędzony w miłej atmosferze. Zapraszamy chętnych na  kolejne rejsy i szkolenia na wiosnę: ) Ahoj Żeglarze!

Opiekunem  Kółka Żeglarskiego jest Magdalena Płanik.

Zobacz galerię