Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Obóz wojskowy klas mundurowych –Kraków Pasternik

2022-05-09 00:00
Obóz wojskowy klas mundurowych –Kraków Pasternik

W dniach 04 – 06 maja 2022r, odbył  się obóz szkoleniowy klas mundurowych o profilu wojskowym ZSLiT w Wojniczu.

Obóz zorganizowano na poligonie wojskowym 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie Pasternik, którego celem było przygotowanie taktyczne oraz fizyczne klas mundurowych.

W przedsięwzięciu wzięło udział 28 uczniów Naszej szkoły, którzy starali się sprostać trudnym warunkom poligonu. Uczestnicy mieli możliwość przećwiczenia wariantów taktycznych w warunkach zbliżonych do realnych operacji wojennych. Odbyli szkolenia, które poszerzyły ich wiedze na temat realizacji zadań taktycznych a także pozwoliły na przyswojenie wiedzy niezbędnej do prowadzenia skutecznych działań operacyjnych w terenie.

Uczestnicy współdziałali w grupach a także rywalizowali podczas zadań przydzielonych przez instruktorów. Mogli również sprawdzić swoje umiejętności w zakresie organizacji działań oraz zarządzania obozowiskiem.  Jednym z pierwszych zadań, było rozbicie i przygotowanie obozowiska w którym odbywały się zajęcia a także jego pełna logistyka.

Wszyscy uczestnicy sprawdzili się w warunkach bojowych, jak również w zadaniach przydzielonych przez prowadzących. Dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz ogromnej determinacji wszystkich uczniów cel został osiągnięty a przydzielone zadania zrealizowane.  Obóz zakończył się pełnym sukcesem, który z pewnością będzie procentował w dalszym procesie kształcenia naszych przyszłych kadetów.

Serdeczne podziękowania dla całej kadry szkoleniowej za profesjonalizm, przekazaną wiedzę i ogromne zaangażowanie w proces kształcenia.

Zobacz galerię