Święto Niepodległości w Łowczówku 2016

2016-11-10 14:11
Święto Niepodległości w Łowczówku 2016 Uczniowie klasy I i II LO uczcili Święto Niepodległości,  uczestnicząc dnia 4 listopada 2016 r. w  XXVIII Małopolskim Złazie Patriotyczno – Turystycznym Szlakami Legionistów „Łowczówek 2016r.” Rajd rozpoczęliśmy  w Pleśnej , skąd szlakiem turystycznym przeszliśmy na cmentarz Legionistów . Prowadził nas przewodnik PTTK, który przybliżył nam tło historyczne bitwy a także zwrócił uwagę na piękno Pogórza Ciężkowickiego. Na cmentarzu odbyło się zakończenie rajdu (pogadanka o historii Bitwy i wspólna modlitwa, rozdanie nagród,  dyplomów oraz pamiątkowych znaczków). Uczniowie naszej szkoły brali też udział, podobnie jak w poprzednich latach, w kilku imprezach towarzyszących złazowi. Zdobywamy na nich corocznie wysokie punktowane miejsca . Były to:
  • Konkurs Wieńców Nagrobnych – wieniec wykonały  klasy Technikum Architektury Krajobrazu – III miejsce
  • Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Bitwie Pod Łowczówkiem w Tuchowie – uczniowie naszej szkoły zajęli  III miejsce
Zdobywcom nagród - GRATULUJEMY [gallery link="file" orderby="title"]