Dni Erasmusa – staże w Niemczech PO WER

2019-10-14 00:00
Dni Erasmusa – staże w Niemczech PO WER

bez-tytulu.png

W związku Dniami Erasmusa/Erasmus Days 2019 zorganizowano w szkole działania promocyjne i upowszechniające projekt „Będziemy dobrzy w naszej pracy – zbieramydoświadczenia w Niemczech.”, który jest finansowany z Funduszy Europejskich, ze środków POWER  i realizowany na zasadach Erasmus +

POWER → Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój

W ramach działań zostały przygotowane ulotki informacyjne z terminami wyjazdów na staże do Niemiec. Uczestnicy wyjazdu czerwcowego rozdawali ulotki zaproszonym gościom, którzy przybyli na zaplanowaną tego dnia uroczystość ślubowania klas pierwszych. Uczniowie mogli w bezpośrednim kontakcie z odwiedzającymi krótko opowiedzieć o praktyce i swoich doświadczeniach.

Dane zamieszczone na ulotce informują, gdzie można znaleźć opis projektu, zdjęcia z 1 wyjazdu oraz prezentacje ze stażu przygotowane przez uczniów.

Przy stoisku promocyjnym spotkali się również uczniowie, którzy przeszli pozytywnie rekrutację do 2 wyjazdu i już w listopadzie 03.11-30.11.2019 odbędą 4-tygodzniowy staż w niemieckich przedsiębiorstwach (hotele i centrum logistyczne).

W stażach w Niemczech biorą udział uczniowie z klas Technikum Żywienia i Technikum Logistycznego. W terminie czerwcowym wyjechało 9 uczniów, natomiast w listopadzie wyjedzie kolejnych 15 uczniów.

W historii aktualności na fb i stronie szkoły można znaleźć relacje uczestników mobilności, natomiast w zakładce Projekty → Projekty unijne →POWER zamieszczone są informacje o założeniach projektu oraz dokumentacja fotograficzna i prezentacje podsumowujące wyjazd.

eras3p.jpg